Projektai

Ginčas dėl statybos darbų teisėtumo

Vytautas Ruškys sėkmingai atstovavo kliento (statytojo) interesus ginče su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija dėl statybą leidžiančio dokumento, suteikiančio teisę vykdyti didesnio nei 5000 kv. m. bendrojo ploto gyvenamosios paskirties statinio Vilniaus senamiestyje statybos darbus, pripažinimo negaliojančiu. Inspekcijos ieškinį teismui atmetus kaip nepagrįstą, ginčas buvo užbaigtas statytojui palankiu teismo sprendimu, o tai statytojui leido sėkmingai tęsti ir užbaigti vystomą projektą.

Vytautas Ruškys yra sukaupęs didesnę nei 15 metų patirtį nekilnojamojo turto projektų vystymo srityje, kuri leidžia sėkmingai atstovauti klientų interesus painiuose projektavimo, statybos darbų vykdymo, pastatyto turto realizavimo bei įveiklinimo procesuose.

Jis atstovavo klientų interesus reikšmingose nekilnojamojo turto objektų transakcijose, tame tarpe ir paveldosauginiu požiūriu unikalių statinių bei žemės sklypų, kurių bendras plotas sudaro daugiau nei hektarą, Vilniaus miesto centrinėje dalyje perleidimo sandoriuose.


grey concrete buildings
grey concrete buildings
Ginčas dėl papildomų darbų apmokėjimo

Advokatas Vytautas Kaklys kartu su komanda sėkmingai atstovavo AB „Kauno tiltai“, didžiausiai transporto infrastruktūros statybos bendrovei Baltijos šalyse, teisminiame ginče prieš Lietuvos geležinkelių grupės bendrovę AB „LTG Infra“ dėl atlygio už papildomus darbus priteisimo. Statant Kyviškių–Valčiūnių ruože antrąjį geležinkelio kelią (pradinė viso projekto kaina buvo apie 62 mln. eurų) paaiškėjo, kad atsirado apie 3 mln. eurų papildomų darbų.

gray concrete wall inside building
gray concrete wall inside building
Atstovavimas dėl pažeidimų viešųjų pirkimų srityje

Advokatas Vytautas Kaklys kartu su komanda apgynė Centrinės projektų valdymo agentūros sprendimą skirti Lietuvos nacionaliniam muziejui 25 procentų finansinę korekciją (virš 550 tūkst. eurų dydžio paramos sugrąžinimą). Korekcija skirta už pažeidimus viešųjų pirkimų srityje, vykdant projektą, finansuojamą iš ES struktūrinių fondų lėšų.

white and black abstract painting
white and black abstract painting
Byla dėl kriptovaliutos susigrąžinimo

Advokatė Almina Endriukaitė gynė kliento interesus Jungtines Amerikos Valstijas bei Lietuvą apjungiančioje sukčiavimo schemoje, kurioje neteisėtai buvo pasisavintos investuotojų finansinės priemonės – bitcoinai, kurių bendra vertė viršijo 60 mln. eurų. Kartu su komanda ji sėkmingai perėmė pasisavintą turtą, kuris buvo grąžintas investuotojams.

woman holding Bitcoin
woman holding Bitcoin
Atstovavimas Europos Žmogaus Teisių Teisme ir Europos Sąjungos Teisingumo Teisme

Advokatė Almina Endriukaitė yra sukaupusi itin daug parties atstovaujant klientus tarpvalstybinėse bylose ir tyrimuose, taip pat atstovaujant klientų interesams Europos teismuose. Ji ne kartą sėkmingai atstovavo klientų interesams Europos Žmogaus Teisių Teisme. Taip pat jai teko ginti kliento interesus Europos Sąjungos Teisingumo Teismo nagrinėtoje byloje, kilusiame ginče su viena didžiausių aviacijos kompanijų visame pasaulyje.

low angle view photography of a gray building
low angle view photography of a gray building
IT konsultacijos

Advokatas Paulius Galubickas licencijų klausimais konsultuoja JAV nevyriausybinę organizaciją „Free Software Foundation“, kuri yra populiariausių pasaulyje GNU laisvosios programinės įrangos licencijų (GPL, LGPL, Affero GPL) kūrėja ir pagal kurias licencijuojama didžioji dalis atviro kodo programų ir debesijos paslaugų visame pasaulyje. Jis daug metų dalyvauja FSF Licensing & Compliance https://www.fsf.org/licensing/team komandoje, žr. https://www.fsf.org/licensing. Čia jis sukaupė daug patirties, susijusios su laisvosios ir atviros programinės įrangos licencijavimo ir atitikties klausimais, konsultavo pasaulyje pirmaujančias programinę įrangą kuriančias bendroves.

person holding pencil near laptop computer
person holding pencil near laptop computer
Atstovavimas bankroto bylose

Advokatas Laurynas Lukošiūnas atstovauja Vokietijos „Belor Eurofert“ kontroliuojamai Lietuvos trąšų prekybos bendrovei „Belor“ ginče su bankrutuojančios Marijampolės trąšų įmonės „Arvi fertis“ administratoriumi Aurimu Valaičiu dėl beveik 1,2 mln. eurų žalos atlyginimo.

low angle photo of gray building under blue sky
low angle photo of gray building under blue sky
Valstybės atstovavimas Europos Komisijoje

Advokatas Laurynas Lukošiūnas atstovavo Lietuvos Respublikai Europos Komisijoje siekiant apginti valstybės poziciją viešųjų pirkimų klausimais. Tokio masto procedūra Lietuvos atžvilgiu vyko tik antrą kartą per pastaruosius 15 metų.

Lietuvos Respublika signage
Lietuvos Respublika signage
Ginčai dėl įtraukimo į „juodąjį tiekėjų sąrašą“

Advokatai Žilvinas Briedis ir Laurynas Lukošiūnas atstovavo klientą Lietuvos Aukščiausiajame Teisme ir Europos Sąjungos Teisingumo Teisme byloje, kurioje buvo pateikti nauji išaiškinimai dėl įmonių įtraukimo į „juodąjį tiekėjų sąrašą“ sąlygų.

white printer paper close-up photography
white printer paper close-up photography
Teisinės paslaugos finansų įstaigoms

Advokatė Roberta Kulikauskė įgijo ilgametę teisinę patirtį finansinių paslaugų, atitikties, įmonių, sutarčių teisės srityje tiek veikiant individualiai, tiek tarptautinėse komandose, teikė plataus spektro teisines paslaugas vienam didžiausių bankų Lietuvoje, taip pat Skandinavų banko įmonių grupei Kopenhagoje, Lietuvos Fintech sektoriui rinkos reguliavimo klausimais ir santykiuose su priežiūros institucijomis.

low angle photography of gray concrete building
low angle photography of gray concrete building